Tournaments> Congress & Holiday Results

2022 NSW Congress and Holiday Results



Organisers: Please send your results or links to results and photos to the webmaster at
Aug 6-7 Orange Congress Teams: Janet Kahler, Adrienne Stephens, Peter Quach, Peter Kahler
Pairs: Charles McMahon, John McMahon
Jul 31 North Shore Online Winter Teams Chris Depasquale, Michael Courtney, Simon Hinge, Stephen Lester
Jul 23-24 Brisbane Water Super Congress Teams: Nick Jacob, Tom Jacob, Stephanie Jacob, Jane Beeby
Pairs: Michael Courtney, Chris Depasquale
Jun 22-26 North Shore Festival of Bridge The Falls Estate Matchpoint Swiss Pairs: Anthony Burke, Phil Gue
Watermark Swiss Pairs Marlene Watts, Michael Prescott
The Falls Estate Open Swiss Teams: Michael Whibley, Mathew Vadas, Nick Jacob. Jane Beeby
TBIB Open Swiss Teams: Jeanette Abrams, Margaret Foster,Colin Clifford, Helen Lowry
Jun 18-19 NSBC@Lindfield Restricted & Novice Festival Teams: David Hagley, Penny Clarey, Mike Clarey, Robyn Rogers
Pairs: Jay Novak, Richard Carter
Jun 18-19 Newcastle Congress Teams: Paul McGrath, Michael Simes, Chris Dibley, Michael Seldon
Pairs: Paul McGrath, Michael Simes
Jun 18 Grafton Bridge Club Swiss Pairs (Online) Tim Davis, Robert Van Der Hoek
Jun 12 Wollstonecraft Teams Witold Chylewski, John Scotford, Mark Guthrie, Julie Guthrie
Jun 11-12 IBA Chris Diment Memorial Congress Teams: Rakesh Kumar, Steven Bock, Kevin Davies, Elli Urbach
Pairs: NS: Judy Kingston, Grant Cowen EW: Gary Kembrey – Andrew Grace
Jun 11-12 Nambucca Valley Swiss Pairs Roderic Roark, Pauly Griffin
Jun 3 NSWBA Teams of Three Fraser Rew (C), James Palmer, Alex Phillips, Alan Stoneham
May 29 NSWBA Autumn Swiss Pairs Ado Hardy, Derek Tyms
May 22 Taree Swiss Butler Pairs Joan Butts, Michael Courtney
May 14-15 Coffs Harbour Teams Sharon Mayo, Greg Mayo, David Weston, Julian Foster
Apr 30 Bathurst Pairs Ann Sauer, Sandi Pirozzo
Apr 29-30 Peninsula Congress Teams: Helena Dawson, David Weston, Carola Hoogervorst, Andre Korenhof
Open & Restricted Swiss Pairs: Kevin Davies, Leo Goorevich
Novice Pairs: Steve Marton, John Mitchell
Apr 18 SBC Easter Monday Swiss Pairs Gail McKenzie, Martin Brown
Apr 15-17 Trumps Easter Festival Easter Sunday Teams: Rhonda Goldman, John Newman, Andrew Markovics, Fay Cooney
Good Friday Pairs: Dagmar Neumann, Fraser Rew
Mar 26-27 Central Coast Super Congress Teams: Liz Sylvester, George Fleischer, Yumin Li, Axel Johannsson
Pairs: Michael Courtney, Eugene Gordon
Mar 20 NSBC@Lindfield Pauline Evans Swiss Pairs Kim Morrison, David Weston
Mar 19-20 Armidale Swiss Pairs Ken Wilks, Rosalie Broughton
Mar 12-13 Wellington Congress Teams: Ian Lisle, Vicky Lisle, Kim Morrison, Marilyn Chadwick
Pairs: Ian Lisle, Vicky Lisle
Feb 13 Trumps Summer Teams Eric Lippey, Kerry Boytell, Alessandro Gado, Alex Kemeny
Jan 30 North Shore Australia Day Weekend Swiss Pairs (Online) Congress Peter Gill, Jane Dawson
Jan 26 Sydney Bridge Centre Australia Day Congress Open: Bertha Dembo, Erica Windmiller
Restricted: Martin Brown, Gail McKenzie
Best Novice : Anne Heyes, Simon Tissera